POSUVNÉ dvere

Posuvné dvere – zväčšia priestor a poslúžia aj ako dizajnový prvok

Posuvné dvere šetria priestor, ktorý štandardne zaberajú klasické krídlové dvere. Sú vhodné pre priestrannejšie aj menšie interiéry a zaiste oceníte ich tiché zatváranie a otváranie. Posuvné dvere máme vo viacerých prevedeniach, z ktorých si zaiste vyberiete aj vy.

Posuvné dvere  po stene pre rozumne využitie priestoru

Posuvné dvere od Entreé sa vyznačujú nadčasovosťou, eleganciou a dizajnovosťou. Esteticky obohatia každý priestor a ich izolačné parametre sú totožné ako pri klasických krídlových dverách. Na popularite naberajú sklenené posuvné dvere, ktoré presvetlia interiér. Aj preto sú často situované do chodieb a iných malých priestorov. Tie okamžite pôsobia priestrannejšie a vzdušnejšie. Existujú dva typy posuvných dverí – posuvné dvere po stene sa pomerne rýchlo montujú a nevyžadujú si stavebné zásahy, keďže sa pomocou koľajníc pripevnia na stenu a ich pohyb prebieha pozdĺž nej (žiadny prah, prízemné lišty a pod.). Nehrozí ani otĺkanie nábytku, poškriabanie podlahy, ničenie koberca či iné nepríjemnosti. Posuvné dvere sa pohodlne ovládajú jediným pohybom ruky. A na rozdiel od klasických dverí sa nezabuchnú pri prievane.

Posuvné dvere do stavebného puzdra zmiznú v stene

Posuvné dvere do stavebného puzdra (označované aj ako zasúvacie dvere) sú typické tým, že nevstupujú do interiéru. Zasúvajú sa do špeciálneho puzdra situovaného do steny, v ktorom – obrazne povedané – zmiznú. Posuvné dvere do stavebného puzdra, ako aj po stene sú vhodné do každého bytu, rodinného domu či firmy. Okrem štýlového dizajnu sa vyznačujú aj jednoduchou údržbou a dlhou životnosťou. Za ich pridanú hodnotu možno považovať aj bezbariérovosť a schopnosť odhlučniť miestnosť. Ak neviete, aký typ dverí je vhodný v závislosti od účelu priestoru, jeho rozmerov a iných charakteristík, radi vám poradíme.

Aby ste si vedeli pozrieť detaily konkrétnych dverí,  vystavili sme pre Vás 150 vzoriek dverí priamo u nás na predajni. Pri výbere dverí Vám môže pomôcť aj prirovnanie k viac ako 500 ks vzoriek dekorov podláh, ktoré sú tiež v našej ponuke. A samozrejme, môžete ich prirovnať k dverám a hlavne vyskúšať, ako Vám sadnú do ruky. Príďte k nám a vyberte si  tie správne dvere pre Vás 🙂